پرش لینک ها
شرکت های برتر BIM

10 شرکت برتر حوزه BIM در ایالات متحده آمریکا سال 2023

BIM مخفف Building Information Modeling است. این فرآیند پیشرفته به صنعت معماری، مهندسی و ساخت وساز در برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت و مدیریت در طول چرخه عمر یک پروژه ساختمانی کمک می کند. این فرآیند با ایجاد یک مدل سه بعدی هوشمند آغاز می شود که مدیریت اسناد ، هماهنگی و شبیه سازی را فراهم می کند. پنج ستون BIM شامل اطلاعات ، فناوری ، افراد ، فرایندها و استراتژی ها هستند. ترکیب این عناصر مدل سازی هوشمند را تشکیل می دهد و به ازای همه مراحل یک پروژه اثربخشی را فراهم می کند. در این مقاله ، شرکت های برتر BIM سال 2023 را لیست کرده ایم.

چرا BIM مهم است؟

با افزایش سریع جمعیت جهان، صنعت معماری، مهندسی و ساخت وساز نیاز دارد که روش های جدید، هوشمندانه و کارآمدتری برای طراحی و ساخت پیدا کند. جهانی شدن نیز نقش خود را بازی کرده است که به دلیل زیاد شدن پیچیدگی، پیشرفت تکنولوژی و پویایی زیرساخت ها، بیشتر شده است. برای رفع نیازهای جهانی و همچنین نقشی فعال در ایجاد فضاهای هوشمند و مقاوم تر، این صنعت باید همگام با آن به سمت نوآوری حرکت کند.

در این شرایط، BIM یک دارایی کلیدی است که به طراحی، برنامه ریزی، هماهنگی و ساخت داده های با دقت و دقیق کمک می کند. BIM یک منبع واحد از وضعیت واقعی پروژه، داده های چند منظوره و قابل ویرایش مشارکتی ایجاد می کند که می تواند در سراسر تیم ها استفاده شود و در طول عمر یک ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

اما این به چه معنی است؟ در واقع BIM به افزایش بهره وری، کاهش اتلافات و بهینه سازی استفاده از منابع کمک می کند. این ها دلایل اصلی برای افزایش الزامات BIM در سراسر جهان هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه BIM میتواند مقاله سیستم مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM  را مطالعه کنید.

برای انتخاب شرکت های برتر BIM که در بازار آمریکا خدمات ارائه می‌دهند، در این رتبه‌بندی به جوانب زیر توجه شده است:

پایداری در کیفیت تحویل داده شده

– قابلیت اعتماد

– ارزش افزوده‌ای که شرکت برای مشتری ایجاد می‌کند

– رضایت کلی مشتریان

همچنین شرکت‌ها در دو دسته شرکت‌های تولیدی BIM (سرویس‌های تولیدی BIM) و شرکت‌های مشاوره و فروش نرم‌افزار، که به‌طور اصلی در زمینه خدماتی مانند پیاده‌سازی و آموزش فعالیت می‌کنند، اما در حال حاضر به سمت دنیای تولید BIM در حال حرکت هستند، تقسیم‌بندی شده‌اند.

معرفی ۱۰ شرکت برتر BIM

در ادامه، فهرست ۱۰ شرکت برتر BIM در سال ۲۰۲۳ در صنعت معماری، مهندسی و ساخت وساز در ایالات متحده آمریکا را معرفی می‌کنیم:

1. ENG

ENG یک شرکت BIM است که در سال 2007 تاسیس شده و در زمینه ارائه خدمات تولید BIM فعالیت می کند. خدمات BIM اصلی این شرکت شامل مدلسازی MEP برای هماهنگی و پیش ساخت، مدیریت VDC / BIM، اسکن لیزری و اسکن تا BIM هستند.

با بیش از 350 نفر، ENG بزرگترین و با تجربه ترین ارائه دهنده خدمات BIM در ایالات متحده است. هدف ENG کمک به پیمانکاران در طراحی و ساخت به صورت کارآمدتر با همکاری نزدیک با کارگاه و عملیات میدانی است که موجب شده این شرکت جز شرکت های برتر BIM قرار بگیرد.

2. BIM Designs Inc

این شرکت BIM Designs Incدر سال 2016 در سانفرانسیسکو تاسیس شده است و همچنین در دسته شرکت‌های تولیدی BIM قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین هدف آن کمک به پیمانکاران و شرکت‌های مهندسی برای گسترش ظرفیت‌های BIM Modeling، MEPF Detailing و مهندسی است. آن‌ها در کمک به تیم‌های MEP VDC برای تکمیل پروژه‌های بیشتر و افزایش بهره‌وری از طریق افزایش کارکنان و راهکارهای طراحی کلید در دست بوده و در حال حاضر بیش از 90 درصد از کارکنان آن در داخل کشور آمریکا مستقر هستند.

3. Applied Software

شرکت Applied Software یک شریک پلاتینیوم Autodesk و یک فروشنده نرم افزار است که بیشتر به دلیل خدمات آموزشی و پشتیبانی و ابزارهای تولیدی خودش در بخش MEP شناخته می‌شود. این شرکت می‌خواهد با رویکرد جامع و استراتژیک با استفاده از نرم افزارهای طراحی، یکپارچه سازی‌ها، آموزش، مشاوره و حل مشکلات، شکاف بین جریان کاری را پوشش دهد.

این شرکت همچنین خدمات مدیریت VDC و طراحی محاسباتی و مشاوره را ارائه می‌دهد تا به شرکت‌های فعال در صنعت معماری، مهندسی و ساخت وساز کمک کند جریان کاری خود را خودکارنمایند.

این شرکت با حدود 170 نفر کارمند، در دسته بندی بزرگ از نظر اندازه به شمار می‌رود و جز یکی از بزرگ ترین شرکت های برتر BIM قرار بگیرد.

4. Multivista

مالتی‌ویستا، که اکنون تحت مالکیت هگزاگون (غول نرم‌افزار مهندسی) است، در اسکن لیزری، اسکن به BIM و اسناد ساخت و پیشرفت ساخت و ساز 360 فوتومتریک وارد شده است.این شرکت تیم‌های پشتیبانی محلی در بیش از 80 بازار جهانی دارد که می‌توانند پروژه‌هایی از هر اندازه و پیچیدگی را به دست آورند.

مالتی‌ویستا پلتفرم ساخت و ساز بصری خود را که با اصلی‌ترین پلتفرم‌های مدیریت پروژه بازار مانند پروکور، آکونکس، ای‌بیلدر، پلن‌گرید و غیره ادغام می‌کند، در اختیار دارد. و این نحوه‌ای است که آن‌ها اسناد عکس 360 درجه خود را ارائه می‌دهند. مالتی‌ویستا بیش از 300 کارمند در سراسر جهان دارد.

5. Sanveo

بخش تخصصی شرکت Sanveo در تکنولوژی ساخت و ساز، به خدمات BIM/VDC برق و خدمات مهندسی برق متمرکز شده است. همچنین Sanveo خدمات Laser Scanning و مشاوره مهندسی را ارائه می دهد. بنابراین، این شرکت بیشتر در زمینه تولید BIM فعالیت می کند. با بیش از 120 نفر کادر پرسنل که حدود 50 درصد آنها در داخل کشور مشغول به کار هستند، Sanveo از نظر اندازه در دسته بندی شرکت های میانه قرار دارد.

6. Axis Virtual Construction

شرکت Axis با ارائه خدمات دیتیلینگ فولاد با استفاده از نرم‌افزار Tekla، شهرت قوی و رضایت مشتری را برای خود ایجاد کرده است. همه کارکنان آن در ایالات متحده آمریکا مستقر هستند و بر اساس تجربه و تخصص خود می‌توانند با چالش‌های متنوع و پیچیده‌ی پروژه‌های سازه‌ای فولادی مقابله کنند.

7. Microdesk

میکرو دسک به عنوان یک فروشنده اتودسک تأسیس شده است تا به شرکت‌های معماری، مهندسی، ساختمانی، مالکین و بهره برداران در بهبود جریان کاری و یکپارچه‌سازی فناوری‌های ارائه پروژه کمک کند. بنابراین، آنها زیر مجموعه فروشندگان نرم‌افزار BIM هستند که با پیاده‌سازی و آموزش شروع کردند، اما با خدماتی مانند BIM برای مالکین و مدیریت بهره برداری، ایجاد برخی از ابزارهای خود مانند ModelStream®، و کمک به شرکت‌های صنعت معماری، مهندسی و ساخت وساز برای یکپارچه‌سازی موفق تکنولوژی BIM در طول چرخه کار پروژه، توسعه پیدا کرده اند.

با بیش از ۳۰۰ نفر، میکرو دسک بزرگترین در بخش خود است.

8. US CAD

US CAD همچنین یک شریک پلاتینوم Autodesk است که شهرت خود را به عنوان یک فروشنده نرم‌افزار با تمرکز بر خدمات آموزش و اجرا کسب کرده است. US CAD نیز چند سالی است که وارد خدمات تولید BIM شده است و نه تنها برخی از این خدمات را با تیم داخلی کوچک خود انجام می‌دهد، بلکه نماینده و بهره‌برداری از شریکان تولید BIM در سراسر جهان است.

 با بیش از دو دهه سابقه، US CAD در صنعت خود نامی را کسب کرده است، به ویژه در سواحل غربی که با ۱۵ دفتر در شهرهای بزرگ شهرت خود را ساخته است. با کمی بیش از ۱۳۰ کارمند، آنها نیز یکی از بزرگترین فروشندگان Autodesk هستند.

9. TrueScan

شرکت ترواسکن به خدمات اسکن لیزرمتمرکز شده است و در زمینه اسکن لیزری و تبدیل آن به BIM فعالیت می‌کند. آنها تجربه‌ای گسترده را در بردارند، از ساختمان‌های بزرگ و پیچیده مانند بیمارستان‌ها و ساختمان‌های صنعتی تا سایت‌های خرده‌فروشی کوچک. همچنین، این شرکت به صورت ملی و در بسیاری از سایت‌های بین‌المللی اسکن لیزری انجام می‌دهد. ترواسکن به عنوان بخشی از یک شرکت مهندسی بزرگ با ۲۵ سال سابقه فعالیت است و دارای نفراتی مجوز دار برای نقشه‌برداری و پایانه‌های پهپادی هستند.

10. Viatechnik

ویاتکنیک با مقر اصلی در شیکاگو خود را به عنوان یک شرکت تبدیل دیجیتال معرفی می‌کند. آنها مجموعه‌ای از خدمات تولید و مشاوره BIM را از ایجاد نقشه سازی دیجیتال و ساخت و ساز مجازی تا خدمات توسعه نرم‌افزار برای مالکان، معماران، مهندسین و پیمانکاران ارائه می‌دهند.

ویاتکنیک در حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان برخوردار است و حدود ۳۰٪ از آنها در داخل کشور مشغول به کار هستند و در ابعاد شرکت‌های این دسته در میانه قرار می‌گیرد.

YADMANGROUP

منبع : constructionplacements

پیام بگذارید